za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u martu

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u martu

Post by Andjelko » 15 Jan 2012, 11:31

Otvaranje sezone na jezeru pelagicevo,zadnji vikend u martu,sad vas pitam sta da pripremim od boili do prihrane,danas namotajem najlone sufix tritanijum 0.35 1::

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by bdelitee » 15 Jan 2012, 11:40

Tu tesko da moze da ti se pomogne, veoma je rano voda je hladna a jezero preveliko.Prosle godine na otvaranju upecano je 4-5 riba, vreme je bilo toplo cak smo se skidali i u majce.Ja licno probao sam boile sa vocnom aromom, pravio sam lagan spod ali rezultata nismo imali.Ekipa do nas je imala ribu na boilu a najveci je upecan po mojoj informaciji na kukuruz cuk.Pa sad ako bude3m isao pravicu neku krem varijantu i pinaple.Pa videcemo rezultate.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 15 Jan 2012, 11:48

Andjelko wrote:Otvaranje sezone na jezeru pelagicevo,zadnji vikend u martu,sad vas pitam sta da pripremim od boili do prihrane,danas namotajem najlone sufix tritanijum 0.35 1::
za primamu probaj iskljucivo secerac potopljen u csp,a boile osiromasenog sastava,aroma jagoda,ananas,baka,otprilike na bazi birdfood mixa sa alkoholnom aromom,netreba preterivati sa raketiranjem svega par raketa,jer ce saranov metabolizam biti jos uvek dosta usporen pa nece prihvatiti veliku kolicinu hranu kao leti,pozeljno je staviti neki alkoholni dodatak u primamu da siri svoj miris po dnu,od ulja nista jer u hladnoj gotovo i da ne otpusta nikakve signale....
Nista snaga,samo glava....

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Andjelko » 15 Jan 2012, 12:30

alkohol ili viski link u stilu tih stvari stavljam za hladnu vodu u boile koje pravim

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Linear » 15 Jan 2012, 21:09

Sve gore Ti zavisi i od same pozicije. A i samo vrijeme ce uticati na aktivnost ribe u to doba godine. Ako nisi znao moram Ti reci da je voda dosta pala i da kontinuirano pada, fali dobrih metar vode, ako ne i vise, uostalom kao sto se desava sa svim vodama u regionu. Nema kise niti snijega u dovoljnoj kolicini a ni minusa da bi riba krenula na "zimsko spavanje". Ako se voda zaledi u februaru i odledi krajem marta sumnjam da ce iko imati mamac sa kojim ce se napecati na otvaranju. Po meni Ti nece trebati puno primame. Ja bi radije samo sa pva ispipavao teren iako je otvaranje takmicarskog tipa. Opet na drugoj strani ako jezero ne zaledi nikako ovo sto ja pricam mozda bi moglo da se baci u vodu komotno. Ali ko ce ga znati... Mislim da si uranio sa pripremom kad je u pitanju primama i odredjivanja mamca sa kojim ces da pecas otvaranje, cisto zbog vremenskih prilika koje jako puno uticu na dosta toga gore.

Pozdrav
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by LunaTic » 15 Jan 2012, 21:21

Nisam pecao nikada do sada na Pelagićevu, ali ja razmišljam nekako ovako:
Ako slučajno ne dođe hladno vrijeme i voda ne bude uopće pod ledom možda bi se moglo ići i sa fishmixom ... ipak je to kraj 3. mjeseca i riba će se polako početi spremati za mrijest i tada su im potrebni proteini (naravno ako temperatura vode bude recimo kao prošle godine 12+ celzijevaca) lagani fish mix sa više vrsta ribljeg brašna... :HH

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Linear » 15 Jan 2012, 21:33

LunaTic wrote:Nisam pecao nikada do sada na Pelagićevu, ali ja razmišljam nekako ovako:
Ako slučajno ne dođe hladno vrijeme i voda ne bude uopće pod ledom možda bi se moglo ići i sa fishmixom ... ipak je to kraj 3. mjeseca i riba će se polako početi spremati za mrijest i tada su im potrebni proteini (naravno ako temperatura vode bude recimo kao prošle godine 12+ celzijevaca) lagani fish mix sa više vrsta ribljeg brašna... :HH
Druze riba gore tek u maju krece sa simuliranjem mrijesta. Gore koliko znam mrijest ne uspijeva! A prosle godine vjerovao ili ne, kasni mrijest je izvodila za vrijeme Jadransko Podunavskog kupa krajem jula, tacnije 30.jula! To mogu da potvrdim jer mi je riba pobjegla sa hranilista na 20ci u 19ku i ispred nosa izvodila svoj ljubavni pir a ja i kolega nismo mogli nista nego da gledamo Z.:

Ali stoji i ova Tvoja...
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by LunaTic » 15 Jan 2012, 21:38

A onda ova moja misao barem za to doba godine i tu vodu "pada" u vodu :)

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Masterbih » 15 Jan 2012, 21:54

Tesko je bilo sta reci tako puno unaprijed..
Cak je puno i 15 dana, naj bolje je spremati taktiku 5-7 dana pred pecanje, u ovom slucaju.

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by aha carp » 15 Jan 2012, 22:05

MasterBiH kaže da će River biti spreman,ako već nije i za proljeće.

Bistro.

Post Reply

Return to “Boile”