Kukuruz kao mamac i primama!

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod
Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Jolač » 31 Jan 2012, 19:13

Već kad pričate o veličini zrna kukuruza,prošle godine sam kupio od jednoga kolege 50kg kukuruza i to dobro zrno koje dosad nisam ni vidio te veličine da je toliko krupno,toliko se nakuha i nabubri bolji nisam ni vidjeo jaoo:

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Sanadac5 » 31 Jan 2012, 21:25

slobodan.vukadinovic wrote:Negde sam procitao da beli kukuruz sadrzi veci procenat secera od obicnog hibridnog kukuruza. Verovatno zbog toga vise voli beli....
Zrno kukuruza sastoji se od ovojnice, endosperme i klice. U ovojnicu to jest njezinim stanicama nalaze se pigmenti koji određuju boju zrna – kukuruza koja može biti crna, crvena, žuta ili potpuno bela.
Zrno kukuruza ima najveću klicu koja sadrži najveći deo masti i šećera.
Crveni kukuruz daje dvadeset posto više proteina od belog i žutog kukuruza. Di::

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Jolač » 03 Feb 2012, 19:36

S obzirom da nisam spomenuo kakav je boje kukuruz,a kupio sam ga žutog i krupan je bio dobro zrno
2::u tako da ću i ove godine da kupim opet 50kg takvoga kukuruza ako uspijem da nadjem carp::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Limar » 09 Mar 2012, 21:49

Ima li neka fora da se kukuruz skuva lepo al da se ne raspuca,da ostane citavo zrno?
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by DOX » 09 Mar 2012, 21:56

Limar wrote:Ima li neka fora da se kukuruz skuva lepo al da se ne raspuca,da ostane citavo zrno?
Ima,...ovako:
Ja sam radio tako sto ga pocnem kuvati i kad vec kljuca nekih 15 min, smaknem i poklopim necim da se kako bi to rekli "upari" i dovoljno je jednom ili 2 puta tako ponoviti da bude ok, ali napominjem treba cekati dok se skroz ohladi, da se moze provjeriti tacno kakav je kad se ohladi,,.....zeznuto oduzima puno vremena!!!


P.S. Napominjem, opet sve zavisi o kojem kukuruzu se radi,...a ako uzimate vrecu kukuruza strogo pazite da kukuruz nije pomjesan sa psenicom,....odma pisi propalo!
Bistro piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Fly and Carp Fishing » 09 Mar 2012, 22:01

Odvojis onoliko kukuruza koliko ti je potrebno za mamcenje udice i kuhas. Prije nego ispuca skines sa vatre i eto ti ga. Neces sa njim primamljivati ribu, a kad ga riba uzme nakon ubadanja ce ga ispljunuti i nece ga pojesti neskuhanog, tako da ribi neces naskoditi a dobit ces lijepo zuto-nabubreni kukuruz. Drzis ga u nekoj teglici ili kutijici sa poklopcem koji ces preliti vrucom vodom i to je to.
Po volji mozes u teglicu dodati kad je voda mlaka i 1-2 kasikice meda ili pola kesice vanilijinog secera radi arome.
Bistro !!!
Last edited by Fly and Carp Fishing on 09 Mar 2012, 22:02, edited 1 time in total.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by DOX » 09 Mar 2012, 22:01

Medju vremenu pristiglo je jos dosta Sarandzija i hocu da pitam vezano za kukuruz?


Dali je neko imao iskustva sa onim krupnim zrnom kukuruza, krupan je kao ljudski palac....Znam da imaju u teglicama ali mene licno interesuje na vrece!!!

Bistro piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Fly and Carp Fishing » 09 Mar 2012, 22:04

Nalovio se babuske i sarancica na njega kamaru. Nikad nista vece od 1,5 kg.
Bistro...
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Limar » 09 Mar 2012, 22:11

DOX wrote:Medju vremenu pristiglo je jos dosta Sarandzija i hocu da pitam vezano za kukuruz?


Dali je neko imao iskustva sa onim krupnim zrnom kukuruza, krupan je kao ljudski palac....Znam da imaju u teglicama ali mene licno interesuje na vrece!!!

Bistro piv::
Upravo zbog tog i pitam :D
Nasao sam taj mega beli kukuruz,dobra fora can::
Hvala za savete piv::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by DOX » 09 Mar 2012, 22:13

Meni se super pokazao, pogotovo na vodama gdje riba navikla na onaj standardni kukruz. Prije 8-9 god je moj Djed kupovao kod nas u Teslicu all odjednom nestao je i dan danas ga nemogu nadjem.

Bistro piv::
Bboy OR DIE !!!

Post Reply

Return to “Partikle”