pocetnici

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
pocetnici

Post by Andjelko » 23 Nov 2012, 09:47

javi mi se domagoj iz bosnjaka,dosao bi na jezero donji zabar pecat,nije problem i ogostim ga upoznam sa jezerom,prosle godine je poceo pecat sarana,i zar svako hoce da jebe pocetnike uvalili mu u osijeku kad je otisao sebi kupit pribor,i hvala bogu sad sam ga izveo na pravi put sta i gde da kupi i koje da kupi a svoje je dao bratu,uskoro ce doc do mene i da mu pokazem program masterbih,
hteo sam s ovim da kazem pa zar nas ima toliko malo da necemo nekom da uvalimo uzmi ovo dobro je a ono ni za k.... ne valja

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: pocetnici

Post by Fly and Carp Fishing » 23 Nov 2012, 13:00

To ti je tako moj drug, i uvjek ce biti sve dok je nas ovakvih finih. Samo sebe gledaju i daj da prodaju posto poto. Jos kad vide da je lajik dosao koji veze nema nioko cega, Huhhhh... Evo para guzovace.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: pocetnici

Post by Masterbih » 23 Nov 2012, 21:17

Ako je pocetnik, ima vremena da nauci.
Samo zalosno je ako ga pojedinci usmjeravaju na pogresan put, umjesto da pomognu kolegi..

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: pocetnici

Post by Andjelko » 23 Nov 2012, 21:33

bice on dobar kupac masterbih proizvoda,razlog sto kazem,u torbi mu sve kupovne boile,nema kojih nema,a kupio je bajrone 3.90 za 145evra,koji kostaju oko 50evra u tuzli,kupio rod pod 1600kuna to je ih puno evra,i kupio kkarp sator bez skina i skin mu naplatili 260evra,da ne pricam vise koliko su ga zeznuli,a ovako od pre neki dan mu je ova garnituratri stapa grejs stara serija nasao u slavonskom brodu,simano bblc novi iz beca,izaslo 127evra po masini,rod pod ugo 200evrica,sator fox posto vec ima skin foksov zoka iz danske je to nasao mu,krevet je kupio za 165evra a ja mu nasao u tuzli jrc za 50evrica koji je duplo tezi duplo veci duplo jaci ma ljudi al su ga orobili,i sad cu ovi dana ga posetit i nadam se da cu okupit bar jos neke da im i pokazem za masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: pocetnici

Post by Masterbih » 23 Nov 2012, 21:47

Bogami posteno su ga odrali + mu fus uvalili, a naplatili pod zlato hehe yapa::

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: pocetnici

Post by Linear » 23 Nov 2012, 21:54

Pa brate zar se prvo nesto ne raspitas malo kod iskusnijih kolega pa onda vidis malo svojim okicama pa onda u kupnju da bi izbjegao te nevolje?

Jesu ga okupali nema sta. Koji su to lopovi jebote. Pa misle li oni da on nikada nikoga nece sresti ko ce mu objasniti da je prevaren ustvari? Kako misle musteriju zadrzat na taj nacin?


Svega u Bozijoj basti lebe mekani krezi::

PS: za skin ne da su ga oderali nego su mu i gace skinuli i promjenuli jedno dva kondoma
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: pocetnici

Post by vlada. » 19 Jan 2017, 09:15

Nažalost to je tako i biće toga uvek.JA nikada govorim u svoje ime nikada nisam bio od onih ljudi što neće da nešto kažu ili da pomognu neiskusnijem kolegi,neznam po meni to je žalosno.Ali nije džaba ona sto ljudi sto ćudi.Takođe gledanje ribolovca po opremi kakvoj ima a ne kakav je on čovek,isto to nevolim.Svi smo mi ribolovci dobri ljudi jer nemože pravi sportski ribolovac da bude loš čovek,ja znam par "drugara"koji kriju nekakve recepte,pa ovo pa ono neznam čemu to.Bitno je bdr: druženje i ljubav prema prirodi i vodi i poštovati je.Zna ona lepo da nagradi.Pozdrav i bistro na vodi.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: pocetnici

Post by darko.glumac » 19 Jan 2017, 10:13

Nažalost - ljudi su takvi ( naravno ne svi) - uvijek je bilo i uvijek će biti ljudi koji gledaju samo da nekog smotaju, a najlakše je prevariti početnika. Nije to samo u ribolovu, to se događa ama baš u svim hobijima. Iskreno ne znam nikoga tko se nije prevario u kupnji. Po meni je sve stvar samo u čovjeku. Ljudi moraju shvatiti da su početnici i da ne znaju. Danas je to puno - puno lakše, uz malo truda može se doći do pravih informacija i pravih kontakata.Postoji brdo napisanoh kvalitetnih tekstova o priboru i nije ih problem pronaći. Uz malo praćenja po forumima jako brzo se može uočiti ko je švercer - ko preprodaje pribor, a tko prodaje pribor iz nekih svojih razloga. To svatko može uočiti, e sad ako si početnik, ako si svjestan da ne znaš i ideš od takvih kupovati - loše ćeš proći - garant.

Post Reply

Return to “Ostalo”