Page 1 of 7
Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 16:59
by Fly and Carp Fishing
Recite mi ljudi sta vi radite u zimskom periodu, dok cekate da otopli i konacno razapnete artiljeriju. Kako olaksati sebi nije vise zelju, nego ceznju za bar jednim bipom ?
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 17:12
by LunaTic
c&r carp wrote:Recite mi ljudi sta vi radite u zimskom periodu, dok cekate da otopli i konacno razapnete artiljeriju. Kako olaksati sebi nije vise zelju, nego ceznju za bar jednim bipom ?
Gledanjem raznih videa o ribolovu, spremanjem mamaca za proljeće, pripremanjem pribora, čitanjem raznih članaka i knjiga, nađe se uvijek nešto, ali jedva čekam prvi robolov ove godine
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 17:14
by dejak
Ja po net-u gledam filmove o šaranima i ...

Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 17:21
by Fly and Carp Fishing
dejak wrote:Ja po net-u gledam filmove o šaranima i ...

Evo interesantnog odgovora. Sto se tice tih filmova, mogao bi napraviti temu pod nazivom filmovi o saranu ili slicno i nakaciti nam kakav video ili link da se i mi ostali malo zabavimo.
Pozzz...
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 17:29
by čipo
pomalo se i odlovi koji dan

Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 14 Jan 2012, 20:22
by Ivo carp
Poz ljudi
evo ako nije kiše lovim i zimskim danima ,jer ovde kodnas na primorskem il kako več kažu nema snjega,a po danu ako je sunčno toplo je, i nema druge nego pecanje koji dan
pa ponekad uzmem sonar

u čamac i ajde na izvidnicu ,gdje se riba nalazi ,u kojoj je dubini ...pa onda priprema i pecanje
pa i upeca se poneki put koj kapitalac

, i zimi riba jede samo ne toliko tako da ajmo u akciju

čekaju
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 15 Jan 2012, 07:41
by Delboy
sta radim zimi????? LUDIMMMMMMMMMMMM jedva cekam neko ljepse vrijeme.....
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 15 Jan 2012, 08:41
by dedoš
Ova je godina donekle i dobra, bar u slavoniji do neki dan se moglo na vodu bar u nekim danima. Bilo je i nekog manjeg uspjeha što i nije jedini cilj. Lijepo je izaći na vodu i ispeći malo slanine dok čekaš bippppp.., naravno u prijateljevu društvu.
A inaće kao i večina gledam razne filmove o ribolovu i po nekoliko puta već pregledane. Te nestrpljivo čekam pravo proljeće. Sada u ovom slučaju

mi je upotpunio vrijeme i učinio mi ga zanimljivim. Hvala mu na tome i nadam se da ću opravdati to povjerenje.

Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 15 Jan 2012, 08:46
by koco
O Čipo,Mrežnica-kako si prošao?Ne vidim šta radite problem sa zimom,treba se adekvatno pripremiti za ribolov u takvim uvjetima i nema problema.Pretprošle zime sam uredno lovio po snjegu a prošle smo radili rupe u ledu i kroz njih lovili šarane

.
Re: Šarandžije u zimskim danima
Posted: 15 Jan 2012, 12:47
by bdelitee
Zimu uvek koristim za spremanje partikli, a rolam i boile tako da prva dva izlaska sam podmiren.Ja licno ove zime nisam isao nigde na vodu ali praktikujem i zimske izlaske.Ove zime sam pogresio i spakovao pribor (poskidao najlone)ocekujuci jaku zimu ali se ispostavi da se moglo pecati skoro svaki dan bez velikog smzavanja.Sledece zime sigurno necu napraviti takvu gresku