Amur na divljim vodama

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Amur na divljim vodama

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 22:29

Da li neko lovi striktno amura?

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: Amur na divljim vodama

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 17 Jan 2012, 11:02

imao sam prilike na kanalima za navodnjavanje da ga upecam pecajuci sarana ,puno agresivniji nego na komercijalima.... jaoo: jaoo: jaoo:
Nista snaga,samo glava....

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Amur na divljim vodama

Post by Limar » 23 Jan 2012, 11:12

slobodan.vukadinovic wrote:Da li neko lovi striktno amura?
Lovio sam ga ja 2 sezone dok jezero nije opustoseno..
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska

Re: Amur na divljim vodama

Post by ledeni » 26 Jan 2012, 16:27

Jednom sam prilikom napravio boilu baš za amura. Na dva štapa lovio šarana, a na treći štap prihranio sa određenom prihranom i tom boilom ćekao baš amura. Nitko nije do onda ulovio niti jednog to je bilo prošle godine. Prije dvije godine su lovili ali prošle godine slabo jako slabo. U pola sata ulovio sam 3 komada 6,7 i 9 kila. Pojeli su naravno svu hranu na hranilištu pa sam ubacio još i onda kroz sat vremena uhvatio još 4 komada od 4 do 9 kila. Zaključak na toj vodi ta boila i ta prihrana rade za amura, dobio sam ja na tu boilu i šarana ali više amura. Dao sam i kolegi šaku boila on je sljedeći vikend ulovio na tu boilu 2 ili 3 komada. Kad bi svako od nas malo razmislio i naučio šta i kako amur voli dalo bi se pecat samo amura. nemam tu slike od njih jer smo ja i kolega Limeni zaboravili digitalac. piv::

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Amur na divljim vodama

Post by slobodan.vukadinovic » 29 Jan 2012, 22:09

Ledeni, ako ponovo budes isao na tu vodu gde ih ima, probaj da mu das aromu sa belim lukom. Imas i gotove arome (beli luk i mirodjija). Nebih da bacam reklame... Ako si zainteresovan pitaj na pp

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Amur na divljim vodama

Post by koco » 30 Jan 2012, 07:33

Ja sam jedno vrijeme razmišljao da napravim boilu za amura,imao sam u glavi i neke recepte ali sam na kraju odustao jer sam skužio da je za amura bitno da je hranilište obilno-znači faktorica kuruze na jednu hrpu,da je na strmini-zbog načina na koji se hrani a koji je različit od šarana,i da mi je dovoljno napraviti balansirani kukuruz kao mamac i spustiti ga na to hranilište i to je to. ihii::
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Amur na divljim vodama

Post by Limar » 30 Jan 2012, 09:25

Moje iskustvo kaze da je beli kukuruz mama za amura,gomilica spoda i na udici par posebno spremljenih zrna belog kukuruza,stodanca..al ipak ko zeli najvece amure iz jata ipak treba boila,iz nekog razloga kod nas vole mesne boile,moji najveci su udarali na S&O+Club mix..
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Amur na divljim vodama

Post by borac » 30 Jan 2012, 12:17

Po meni je Amur puno borbeniji od šarana. Tako da mi je još i ljepše kad mi oni sjednu na hranilište i onda lupi po njima. ihii:: ihii::

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska

Re: Amur na divljim vodama

Post by ledeni » 30 Jan 2012, 18:06

slobodan.vukadinovic wrote:Ledeni, ako ponovo budes isao na tu vodu gde ih ima, probaj da mu das aromu sa belim lukom. Imas i gotove arome (beli luk i mirodjija). Nebih da bacam reklame... Ako si zainteresovan pitaj na pp


Pecali su na bijeli luk al nije htjelo ja sad znam šta ga privuče i šta voli jest ko lud !! Al svejedno hvala ...

User avatar
manci
Keder
Keder
Posts:23
Joined:08 Feb 2012, 16:49

Re: Amur na divljim vodama

Post by manci » 09 Feb 2012, 15:06

Image
Image

ovo je jedno jezero gdje ja svake godine kojih mjesec dana isključivo lovim amure,buduči da je voda jako problematična zbog debelog lopoča,svake godine čekam da se vodostaj digne pa da mogu lovit na par pozicija gdje je dolje šljunak,pa da imam šanse izvuči ribu van,jer kod nas nisu dozvoljeni čamci,a lopoč je deblji od ruke,pa to zadaje dosta problema,kad je vodostaj velik amuri izlaze na pašu,brste zeleni rogoz,lovim jako blizu obale na kojih metar dubine,grizovi su isključivo po mraki ili kad počinje svitanje,koristim samo kukruz,i stabljiku rogoza,par dana dobre prihrane,prvi dan 3 kante po 20l kuhane kukruze, pa dvije,a pred sam ribolov pola kante,nema nadohranjivanja,jer su amuri jako osjetljivi,i ako primjete da se nešto događa na obali možete zaboravit ribolov,kad ih napazite u koje vrijeme dolaze,možete po njima naštimavat sat,uvijek imam dva štapa na kukruz jedan s pop ap,jedan bez,a stabljiku rogoza dižem spužcicom skroz na površinu,sva muka i trud se isplati jer kad imate amura preko 20kg na udici,tek onda osjetite da je vama riba gazda a ne vi njoj,od 10 grizeva ako izvučem dvije ribe van onda sam zadovoljan,jer je lopoč pregust,i jednostavno veliki amur s svojim turbo pogonom potrga sistem,ali kad vidite što ta riba radi,vjerujte mi da se isplati...

Post Reply

Return to “Ostalo”