Primama šarana u mulju

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

Post Reply
darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04
Primama šarana u mulju

Post by darko.glumac » 18 May 2016, 10:01

Zanima me kakva su vaša iskustva i kako vršite primamu šarana na lokacijama - gdje jednostavno ne možete izbjeći - mulj :HH

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Primama šarana u mulju

Post by Beli 059 » 20 May 2016, 16:30

Vrlo interesantno pitanje...

Ali odluciti se za samu primamu je jako nezgodno jer na to uticu i drugi faktori osim same cinjenice da se radi o mulju(sastav mulja,debljina mulja,lokalitet mulja (dali se nalazi u blizini neka prepreka ,obala, rastinje itd)

Prihranu bi trebalo bazirati na boili koja u sebi sadrzi neko od esencijalnih ulja koja u znatnoj meri nedozvoljavaju prodiranje neugodnog mirisa mulja u boilu..takodje i hi -atrakt ili topljive boile dolaze u obzir jer takodje u znatnoj odolevaju mulju....

Na mulju koji ispod svoje povrsine krije mangan i sumpor (ato se obicno desava na komercijalama gde se nepojedena hrana raspada )ako je ikako moguce od tih mesta bezati jer kada saran pocne se hraniti i roviti taj mangan i sumpor se oslobadjaju i riba se odatle sklanja u sirokom luku.

Takodje je vrlo bitno ispoznati dali se radi o milju ili naslagama gline i blata sto je velika razlika,kao i to dali se radi o tankom fizioloskom mulju ,kojeg sadrzi svaka voda i koji jednostavno u njoj kao neka membrana preciscivac i filter u vodi.

da cujemo jos nekog!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Primama šarana u mulju

Post by čipo » 21 May 2016, 13:53

eto samo bih dodao da obavezno u tu boilu sa kojom lovim na takvim mjestima,a to je i Hesova,obavezno dodajem suhi pivski kvasac. piv::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Primama šarana u mulju

Post by tomoZG » 22 May 2016, 10:49

Nevidim razloga zašto bi primama na muljevitom dnu bila drugačija nego na dnu koje to nije.Mulj nije nešto što je šaranu nepoznato i strano da ga izbjegava,dapače voli rovat po njemu jer zna da je prepun hrane.Viđao sam rupe u mulju po pola metra duboke koje je šaran iskopao tako da sam uvjerenja da ako osjeti neku hranu u mulju sigurno će je iskopat.Postoje naravno i različite vrste mulja, ja sam imao iskustva na stajaćoj vodi koja je okružena hrastovom šumom gdje se mulj godinama taloži ,voda je puna tanina,mulj je jako rahli i jako dubok.Prihranu nisam ništa posebno prilagođavao jer šta god da si bacio nakon nekoliko sati povuklo je miris mulja i to je neizbježno i mislim da se netreba puno s tim zamarat.Mislim da je puno važnije prilagodit se sa duljinama predveza takvoj situaciji i obliciima olova koji se ne zabijaju duboko u mulj,koristiti što plosnatija olova.Isto ako se prihranjuje raketom da bi se izbjeglo zabijanje rakete u mulj na velikim daljinama potrebno je raketu obavezno uštopat tako da samo lagano sleti bočnom stranom.Od mirisa dobro mi se pokazalo sve na bazi bloodworma(arome i extracti).To su neka iskustva s kojima sam se susreo i što se trenutno mogu sjetit,ali zanima me zašto Čipo baš u tu boilu stavlja suhi pivski kvasac,ako može da objasni...???
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Primama šarana u mulju

Post by čipo » 22 May 2016, 21:38

zato sta piski kvasac koliko toliko sprečava prodiranje smrada u boilu..."gura" van sve iz nje.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”