ZIG RIG

Sve o sistemima i načinima prezentacije..

Moderator:Masterbih

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo
Re: ZIG RIG

Post by Delboy » 03 Feb 2012, 19:34

Image

Uploaded with ImageShack.us

da nisi na nesto ovako mislio???

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: ZIG RIG

Post by Delboy » 03 Feb 2012, 19:34

tako mislis pomicno olovo... ovo lici na marker....

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: ZIG RIG

Post by Masterbih » 03 Feb 2012, 19:40

Ma ima tu vise tehnika sto se tice zig-a, kad uhvatim vremena napisacu detaljnije, sad mi se bas neda jer ima pisati 3 sata ono naj osnovnije..

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: ZIG RIG

Post by Limar » 03 Feb 2012, 19:44

Delboy wrote:Image

Uploaded with ImageShack.us

da nisi na nesto ovako mislio???
bdr:
I ja bi tu jos samo vezao predvez sa udicom,mislim na taj Fox plovak c:c
Delboy uvek ima keca u rukavu :Dtt
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: ZIG RIG

Post by Delboy » 03 Feb 2012, 21:23

da na taj plovak ide predvez.... da to je sistem kojim se moze kontrolisati sa stapa...

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: ZIG RIG

Post by Delboy » 03 Feb 2012, 21:27

a dubinu mozes da mjeris po odmotavanju sa spulne nesto kao kad mjeris dubinu sa markerom, samo moras racunati koliki ti je predvez.... al sto rece Master ima tu svega.... i moze se pisati satima....

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: ZIG RIG

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 03 Feb 2012, 21:50

tacno sam na ovo mislio,sa tim da sm vidjao kako to isto rade samo sa velikim komadom pop-up pene i pop-up boila ilio 2-3 zrna kukuruza :Dtt
Nista snaga,samo glava....

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: ZIG RIG

Post by Linear » 04 Feb 2012, 13:40

Limar wrote:Sanadac ti je postavio slicicu kako radi,ja sam slikovito pokusao objasniti a ne bukvalno s markerom! Ljudi su napravili namenski plovak za taj sistem...bas zato sto si ti naveo probleme koje pravi taj sistem postoje maheri koji su savladali tehniku i drze lekciju svima ostalim(ekipa JARa),onaj kome svaki K smeta sedi i blene dok majstori vataju!Ja licno nisam pobornik ZigRiga,volim klasiku al eto pokusao sam i uspeo,na jako teskoj vodi dobio lepu ribu,pokazatelj da ipak ima nesto u svemu tome a koristio sam obicnu vaser kuglu da odignem ZigRig foam na zeljenu dubinu!

Ja sam mislio da je ova vaser kugla zabranjena i iz tog razloga je nisam niti spominjao, a nije mi nepoznat zig rig sistem pomocu vaser kugle.

Rada TRIGA Jovanovic wrote:tacno sam na ovo mislio,sa tim da sm vidjao kako to isto rade samo sa velikim komadom pop-up pene i pop-up boila ilio 2-3 zrna kukuruza :Dtt
To sa komadom pop up pjene a bez vaser kugle mozes da furas takoreci na prvu i u prvih 5 minuta a kasnije ako hoces da povecas dubinu javljaju ti se problemi koje sam opisao u prethodnom postu.

I imam osjecaj da ovdje na forumu ima dosta internet pecarosa koji su samo culi o nekim stvarima a nikako ih nisu probali, jer da jesu postovi bi izgledali dosta drugacije.

c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: ZIG RIG

Post by Limar » 04 Feb 2012, 16:27

Ko hoce zapravo da se bavi ovom tehnikom mora imati odgovarajuce rekvizite,npr. ovaj Fox plovak id:: i sav poso je odma laksi a ko bi probao malo da se zanima dovoljna je i vaser kugla i dobra Gardnerova pena!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

ZIG RIG

Post by Delboy » 04 Feb 2012, 17:07

....hmmmm... Nemora sve to... Moze i duzi predvez, pa ako trazis ribu u koje je sloju onda cesto moras da mjenjas predveze...

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”