Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Svi noviteti na jednom mjestu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by Masterbih » 11 Jun 2013, 23:01

Novitet 2013

Bagless Wonder je spravica za kompresovanje prashaste hrane koju kasnije mozemo zabacivati na sistemima bez upotrebe PVA materijala i trositi se.

Evo i koja slicica:

Punjenje
Image

Kompresovano u trenu
Image

i finalni rezultat
Image

Evo i jedna video prezentacija - Lee Jackson

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by Linear » 11 Jun 2013, 23:33

Sam proizvod dolazi nam iz inovatorske kuce Carp Tart iz Kenta, Engleska.
Dobra i veoma korisna stvarcica. Probao sam je sa Borisom vec na nasoj zajednickoj kampanji na Pelagicevu jer je on ima.
Boris je odmah pronasao par malih mana koje vec zna kako se mogu rijesiti zbog nabijanja zraka.

Ja sam nesto prije toga improvizirano napravio medjutim nista sto bi mi na duze staze koristilo kao recimo ovaj Bagless Wonder.
Jako jako interesantna stvarcica i mislim da ce u dogledno vrijeme da zamjeni koristenje pva materijala kada se peca na manjim razdaljinama (do 100 m). Naravno ima opcija gdje napravljen stick pomocu ovog pomagala mozemo bez problema da zabacimo i na vece daljine a to je zamrzavanje tih stickova kod kuce i donosenje takvih na vodu, ali onda imamo problem kako ih sacuvati recimo u vrelim toplim danima u takvom stanju.

Kao sto se moze vidjeti ovaj tucak je tako napravljen da kada napravimo stick kroz njega je vec napravljena rupa kako bi mogli provuci predvez bez straha od rasturanja sticka. Sama daljina zabacivanja sa ovakvim da kazem, nezasticenim stickom od rasturanja,(posto nema PVA mrezice da ga drzi na jednom mjestu) zavisi i od konzistentnosti praskaste primame i od toga dakle kako i na koji nacin pripremimo istu. Istina, ovo je stvarcica samo i iskljucivo za namjenu pravljenja PVA stickova od praskaste primame. Tu dakle ne dolaze u obzir polovice boila, sitni peleti i takve stvari ali daleko od toga da se upravo ta praskasta primama koju cemo koristiti za ove stikove ne moze "frizirat" i da kao takva bude pravi melem za saranska osjetila.

Jedini problem, naravno ne nerijesiv, jeste pogoditi pravu gustinu, ljepljivost, konzistentnost, uzmite kako hocete, te praskaste primame, tako da kada napravite stick on ostane cvrst na predvezu pri samom zabacaju, da se ne razbije kada spadne na povrsinu vode a ujedno i da se ubrzo nakon sto dodirne tlo istopi i tako pokrije nas mamac i predvez. Masterbih vec radi na ovom problemu i uskoro bi trebao da izbaci poseban aditiv za ucvrscavanje stickova.

Licno sam probao ici sa melasom iz Masterbih kuhinje i odlicno mi se pokazala. Ja sam recimo primjetio da mi se stick napravljen ovako na ovaj nacin,bolje i brze otapa kada pripremu praskaste vrsim fajtalicom i sa njom ravnomjerno prscem po hrani za vrijeme mjesanja iste. To mi se bolje pokazalo nego kao kada bi vodu dodavao onako ofrlje likvide sa kojima bi to radio i prolivao recimo iz bocice u kanticu u kojoj mi je primama. Valjda zbog toga sto se mjesavina sa fajtalicom ravnomjerno rasporedi po praskastoj a ujedno ja i docekujem mjesanjem rukom iste.
Masterbih ce raditi na njegovom usavrsavanju, a mozda pusti u prodaju svoj proizvod. Ko zna.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by BT Carp Fishing Team » 12 Jun 2013, 06:51

Sve u svemu, kako i sam kažeš, vrlo zgodna stvarčica!
umesto konusa na kraju igle(ili u konusu), trebaliste napraviti, malu kukicu i kad vadite iglu odma biste mogli i predvez uvuci.

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by revilo » 12 Jun 2013, 08:50

Boris moze svemu pronaci manu, ali i resenje jer je stvarno genije!

Linear, odnosno Tarik da li se desava da udica procepa stik ?
Pitam zbog nacina postavljanja na sistem ,lezi na luku udice

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by LunaTic » 12 Jun 2013, 09:42

revilo wrote:Boris moze svemu pronaci manu, ali i resenje jer je stvarno genije!

Linear, odnosno Tarik da li se desava da udica procepa stik ?
Pitam zbog nacina postavljanja na sistem ,lezi na luku udice
sve ovisi koliko napravite tvrd mix za stik..

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by frle » 12 Jun 2013, 11:30

Gdje ima toga za nabavit ?

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by LunaTic » 12 Jun 2013, 12:35

Ja sam napravio kod tokara. Nije bas efikasno i estetski kao ovo, ali zadovoljava potrebe.
Svaki tokar (ako vam je prijatelj i hoce) moze da to sredi za 15-20 evra.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by Beli 059 » 13 Jun 2013, 20:31

Jako dobra stvarcica..

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by borac » 14 Jun 2013, 05:41

I ja se upisujem za jedan komad.
piv:: piv::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Bagless Wonder - Zamjena za PVA

Post by tomoZG » 03 Jul 2013, 19:03

Svidla mi se ova stvarčica,pa sam si malo dao truda i za sat vremena improvizirao nešto slično od onog materijala što sam imao kod kuće ,nije neka estetika al funkcionira,za probu sam uzeo malo peleta i prelio sa razrijeđenom melasom
Image
Image
Image
Image
Image
vidjet ćemo kako funkcionira kad se malo prosuše
Image

Post Reply

Return to “Noviteti”