Kočevsko jezero (SLO)

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija
Kočevsko jezero (SLO)

Post by crniigor » 22 Jun 2014, 12:19

Već dugo vremena nisam izašao u 24h ribolov, odazivam se na poziv prijatelja, koji me je pozvao da budem gost kod njega na jezeru. Pakiram najpotrebnije stvari i krećem kod njega. Na jezero sam došao oko 8.30 uveče. Odma sam složio štapove, napravio nekoliko PVA kompresa, namontirao boile na dlaku i već su bili sistemi u vodi. Jezero je poznato po tome, što je jako duboko i na nekim delovima ima puno potopljene šume. Ja sam lovio na 40m gde je bila dubina oko 8m. Jezero je idealno za one koji ne vole da love na velikim daljinama i gde nema puno umaranja sa spodom.
Na druženju u Bosni smo dobili nekoliko vrsta boila, ja sam dobio Hot squid, Mulberry i GLM green monster dumbells.
Image
Oko 12h, dok smo pili kaficu, imao sam strahovit run. Jezero je poznato po veoma jakim ribama, na tom jezeru, dok ne vidiš ribu neznaš o kakvoj se ribi radi, mislim na kilažu.
Ovaj šaran mi je dozvolio da uživam u drilu oko 20 min, (samo da vas još jednom podsetim, lovio sam na 40m od obale, onda možete da predpostavite koliko je borbena riba)

Image

Image
Borbeni šaran neobičnih boja
Image

Image
Nadam se da ovako izgleda moja prezentacija boile na hranilištu

Predivan je osećaj kad se probudiš ujutru i uživaš u pogledu na jezero, pogotovo u ovakvom izdanju, kad se dan budi.
Image

Image

Image

Image

BISTRO
Image Image & Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by čipo » 24 Jun 2014, 15:16

prekokrasna jutra na vodi...nema lijepšega...premda mi se čini da si se malo kasno digao :.D :D

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by crniigor » 25 Jun 2014, 16:32

čipo wrote:...premda mi se čini da si se malo kasno digao :.D :D
Mario, kao i obično, kad odem u ribolov prvu noć skoro da i ne spavam, tu noć sam spavao možda 2h sa prekidima. ali to jutro sam ja dočekao sunce sa kafom, da ga počastim kad se probudi [blblbbll]. to jutro je bilo jako maglovito, a sunce se je pokazalo tek oko 7 :.D
Image Image & Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by čipo » 25 Jun 2014, 22:30

Ma šalim se Igore...,a za spavanje znam jako dobro :.D
Sutra ujutro na 24 h Mrežnice i ne mogu spavati ni večeras,a ni sutra tamo tko zna koliko ću spavati ura:: .
Premda je vodostaj u porastu i tko zna šta će biti ::] .
Kod nas na grabi isto nije bajno...riba isto slabo prima...ne znamo šta se događa...,ali nadam se da će na Mrežnici biti bolje [drhiop]

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 26 Jun 2014, 05:21

Prelapo jezero i za ovakve momente se zivi ..jednostavno covek se uz ovakva jutra sklanja od svih nedaca urbane sredine.

Lepa kampanjiva ..kratko ali slatko..

Ko nebi pozeleo biti na ovakvoj vodi!!

Bistro!! bdr:

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by crniigor » 02 Nov 2014, 16:51

Zadnjih par godina misli i planiranja oko ribolova usmerene su mi samo prema jednom jezeru, a to je Šumbar. Ali ne branim se da posetim neku drugu vodu. Posle propalog plana da 14 dana provedem u blizini Karlovca, zbog nezapamćene gužve na jezeru, morao sam da promenim plan i tako sam odlučio da provedem samo 6 dana u ribolovu. Zbog cene karata, nisam mogao da sebi priuštim duži boravak. Jedno od pravila na ovom jezeru dozvoljava korištenje čamca, ali samo za hranjenje, drilanje ribe i soniranje. Tako sam imao priliku da po prvi put od kako se bavim ovim sportom koristim čamac i sonar. To su neke stvari od kojih sam se na neki način branio tj. nisu mi bili nekako sastavni deo ribolovnog pribora. Tokom ribolova, video sam da je to neophodan deo opreme, zbog same konfiguracije dna i prepreka u vodi. Poseban je osećaj kad te šaran "šlepa" po jezeru.
Boile koje sam koristio, pravio sam od MB Premium fish mixa i svoje domaće boile sa ukusom Monster crab i kombinaciju Fish-limun.
Ukupno sam ulovio 27 riba i 4 sam izgubio u granju. Sa rezultatom sam jako zadovoljan i to je glavni razlog zbog kojeg ću od sledeće godine postati član RD Kočevje.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
ovo drvo sam izvukao iz vode, a na njemu je bilo puno sistema i najlona

Image
neki od sistema koji su bili na drvetu
Image Image & Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Masterbih » 02 Nov 2014, 17:35

Bistro Igore.

Izgleda zanimljivo.
Jel imas jos koju sliku okoline jezera itd.?

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by Beli 059 » 02 Nov 2014, 23:28

Bravo Igore..prelepe ribe i bogata kampanja!!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by čipo » 03 Nov 2014, 09:34

Eto,bar imaš sada dosta sistema za ribolov krezi::
Naravno...šalim se...prekrasan ribolov!! piv::

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Kočevsko jezero (SLO)

Post by carpier » 03 Nov 2014, 10:01

Bravo "Elvis"! :) Koliko sam čuo uhvatili ste i največu ribu u tom jezeru, blizu 30....jel to ta? :) Bistro!
Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”