Bajer Bročice kod Novske

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Bajer Bročice kod Novske

Post by čipo » 09 Mar 2012, 18:22

kuda...kuda...u Bročice!! ipak mi tamo vrijedi karta,a ribe ima vise nego dovoljno,nesto ce se dati uloviti premda je hladno
kraniti cu samo boilama i to kobrom i prackom,ne da mi se tamburati teskom artiljerijom...

dosavsi istrpavam stvari



Image



slazem sve po redu da je sve na svom mjestu... pio::



Image



prihrana se sastojala od tri vrste boila...



Image



nesto prije 17,30 imam griz kao usred ljeta senzor pisti rola zuji i lovim lijepoga deeeeeebelog sarana, :HH
vec sam zadovoljan jer je jako hladno vjetr puse sve u sesnaest...



Image



Image



prije mraka prackam i bacam pelete pod noge i stavljam na to mjesto jedan stap nadajuci se kojoj ribi u obilasku obale. carp::
do 19,30 se nista ne desava,a onda rola opet zuji kao sta i senzor pisti,ali nakon par sekudi riba mi se okvacuje,
pomalo tuzan idem u krpe jer je jako hladno...
u noci mi senzor zasvira i vec sam se otkrio kad sve prestaje...ne da mi se ici van jer je,pogadjate ...hlaaaadno ZZ::
ujutro nesto poslije osam...ludnica,senzor opet svira kao usred sezone,nema finjaka...
sacim prekrasnog ljuskasa,ali me aparat iznevjerio Z.: Z.:
zna mi se dogoditi kada je jako hladno Z.:
najljepsa riba i teza od deset kg,a desi se fijasko,ma nema veze...kakve jesu da jesu fotke evo ih...



Image



Image



fotke nisam pogledao jer sam imao osjecaj da ce mi ruke otpasti od hladne ribe i vode ZZ::



Image



kada sam se malo zgrijao idem pebaciti ostala dva stapa i kada pogledam stap koji je bio pod otokom...
imam sta i vidjeti,henger u vodilici i stap savinut na tu stranu,primim ga,pokusam povuci,ali ne ide...zapelo...riba je prosla kroz trsku,ali kako to sve nisam cuo,samo onih par bipova ww::
probam senzor,a baterija crkla,a da me senzor nije obavijestio da su prazne,ljut mijenjam drugi par baterija jer sam sinoc promijenio jedan par Z.:



Image



na stapu pod nogama se nije nista dogadjalo...zasto??
valjda su rakovi pojeli boilu i dlaka je bila prazna pih::
do deset i nesto mir i tisina,lezim u toploj vreci i imam opet ludi griz,ljetni... ;-)



jos jedan lijepi ljuskavac me nagradio svojom ljepotom...



Image



Image




putujem kuci i razmisljam kako je ovo bas cudno,imao sam 5 riba,ali sam ulovio samo 3...zasto je tako...
mozda zato jer sam prvi puta ove godine lovio na mreznici i nisam imao ribu,drugi puta savica jedna riba,treci puta savica dvije ribe i sada cetvrti ribolov tri ribe,
da li ce se kontinuitet nastaviti...peti ribolov i cetiri ribe...ili ce biti malo teze...tko zna,bitno je da sam na vodi i udice zabacene ihii:: ihii::


pozdrav!! :Dtt :HH

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by GRGA RI » 10 Mar 2012, 00:30

putujem kuci i razmisljam kako je ovo bas cudno,imao sam 5 riba,ali sam ulovio samo 3...zasto je tako...
mozda zato jer sam prvi puta ove godine lovio na mreznici i nisam imao ribu,drugi puta savica jedna riba,treci puta savica dvije ribe i sada cetvrti ribolov tri ribe,
da li ce se kontinuitet nastaviti...peti ribolov i cetiri ribe...ili ce biti malo teze...tko zna,bitno je da sam na vodi i udice zabacene ihii:: ihii::

Kao prvo, Čipo, sve čestitke na odrađenoj zimskoj kampanji.
Sve što ti se dogodilo je sama čar ribolova. Neki puta nas sreća pomazi, a neki puta nismo zadovoljni sa njom.
Kada ja prepričavam svoje zimske ribolove, kažem, bilo je loše, imali smo po par grizeva u par dana i slično.
Kolege znaju reći... pa šta bi ti htio... zima je, dobio si ribu, dobro je...
Na kraju, uvijek nam ostaje onaj divan osjećaj odrađene kampanje i boravka u prirodi.
Bili smo na vodi, što je i naj bitnije, a kada se na niskim temperaturama nešto i ulovi... sreća je potpuna!
Nije bitna kilaža, nije bitna količina ribe, bitno je naše uživanje, poštovanje ribe i prirode.
Još jednom, kapa dolje.. kl::

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Bajer Bročice kod Novske

Post by Delboy » 10 Mar 2012, 07:44

Uze mi grga rijec iz usta... Nije bitna kilaza, kolicina... Bitno je nadmudrivanj i boravak u prirodi.... Svaka cast...

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by Sanadac5 » 10 Mar 2012, 11:56

Delboy wrote:.. Nije bitna kilaza, kolicina... Bitno je nadmudrivanj i boravak u prirodi.... Svaka cast...
.Nema ti lepse bdr: piv:: kako to lepo zvuci .. 2::u

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by rio » 10 Mar 2012, 17:51

Bravo Čipo, svaki griz u ovo vrijeme je uspijeh a kamoli i pokoja ribica na matu, ja se na Mrežnici još nisam ni upisao ali se nadam da ću popraviti rezultat za početak ove sezone na našem Triblju, ovu srijedu napadamo ihii::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by čipo » 11 Mar 2012, 10:40

hvala,naravno da je najbitnije biti na vodi i odmoriti zivce :.D
bistro vam bilo i bez orkanske bure :HH

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by čipo » 27 Apr 2012, 12:49

pricam sa kolegama i kazem da cu konacno na vodu,mreznica ili brocice...kad Brzi kaze hajmo na bajer idem i ja...odlicno! rijeseno :HH
dopodne dolazimo na bajer i domaci kolege nam govore kako se jako slabo lovilo zadnjih dana jer je kisa stalno padala i bilo je promjenjivo ::] , nema veze, premda je sve mokro sunce je granulo i biti ce bolje . jos doma smo se dogovorili da necemo nositi partikl da nas ne napadnu deverike i mali amuri id:: , zato krecemo samo sa boilom,kobra i pracka
nakon kratkog vremena brzi ima dva popustanja svingera i masi te grizeve,a onda zateze u tvrdo prva riba je u podmetacu i na podlosci...veseli smo da ipak grize. jaoo:




Image



brzi je krenuo smociti podlosku...upozoravam ga da pazi da je jako sklisko iiiiiiii... ohh:



Image



zavrsava u vodi,na svu srecu zadrzao se na korjenju i nije skroz potonuo jer je tu odmah ispod voda duboka i 2 metra
poslije toga i sam fulam griz...nije mi jasno zasto,a onda...mali amurcic...ne mogu vjerovati,premda nismo hranili sa partiklom amurceki napadaju,ma nema veze,ali da su bar malo veci...



Image



mir je... i onda odjenom obojica imamo ribe,brzi lijepog divljaka,a kod mene pitomi debeljko :D



Image



Image



Image



Image



proslo je nekakvih sat i pol i meni signalizator vristi,poslije zamaranja na povrsini se pojavljuje predivna riba



Image



Image



zasluzuje sliku i sa druge strane



Image



niti cijeli sat kasnije opet obojica imamo lijepe sarane na podlosci spremne za slikanje c:c
brzi u drilu...



Image



bomboncici vire saranu iz usta



Image



i drugi puta dva na matu u isto vrijeme



Image



od brzoga...



Image



i moj



Image



morao sam i sa druge strane staviti sliku




Image



nesto poslije 21h griz kod brzoga i...opet lijepi ljuskavi saran...



Image



za oko sat i pol poslije opet pisti kod brzoga i...pogadjate mali ljuskavac, doslovno mali, ali nista manje lijep mhm::



Image



Image



samo da nesto pojasnim,ove slijedece slike djeca ne bi trebala gledati ,ali stvarno sam bio umoran ,noc prije sam radio nocnu i skoro da nisam spavao nista hm:: ,a ovu u ribolovu mi je brzi prepustio sve grizove jer je spavao kao klada hm:: ,a ja sam skakao na svaki pisak,tako da nisam uopce spavao i izgledam kao smrt plus toga sam sve slikao sam samookidacem krezi::

malisa...



Image



pa opet malisa amur...izludili su me,jer su stalno natezali boile...



Image



a onda jedan maaaalo veci,nekakvih 7 kg...



Image



Image



oko 5,30 h naspavani brzi se konacno dize na griz i naravno lovi lijepoga ljuskasa
mozda se ne bi niti probudio,ali mu je bilo hladno ZZ:: krezi::



Image



i onda nakon nekakvih pola sata konacno i sam imam predivnog zlatnog ljuskasa ura::



Image



bez ijedne ranice u ustima...



Image



oko 7h nakon jednog promasaja i brzilovi jednog amurceka mhm::



Image



a nekakvih sat i nesto kasnije i sam lovim ribu,naravno pitomog sarana...



Image



i za kraj brzi se upisuje sa svojom najvecom ribom...naravno ljuskasem,stvarno prelijepim 1::



Image




i sta reci za kraj...ulovili smo obojica dosta lijepih riba,svaki po jednu od preko 10kg,svakome se jedna otkvacila i jedna nam je pokidala. podosta riba smo fulali,mislim da je to bilo zbog dosta tih sitnijih amura koji su napadali kao ludi,uzimali boilu i brisali,a da se ne ulove jer su predvezi sa udicama bili ipak malo primjerenije slozeni za sarana,ali opet sve u svemu prezadovoljni smo se vratili doma. i sta sada... sada je sava naglo pocela padati i vec sutra krece se sa hranjenjem,tamo se zasigurno necemo ovako naloviti :.D ,ali ipak se nadamo kojoj lijepoj ribi ihii:: piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by čipo » 20 May 2012, 14:10

kolega dugo nije bio u ribolovu i isao bi se negdje izloviti,ali stalno nekakva kisa i onda prognoze ukazuju da ce 17. svibnja poslije jako obilne kise izaci sunce. idemo...kuda...ma na Bročice tamo se uvijek dobro lovi .:)
pakujemo se i put pod noge




Image




dolazimo na bajer i ne znamo kuda,ne zelimo u hlad jer vjetar puse kao lud, a niti na visoku obalu jer je kisa padala dan i noc i sve je klisko i mokro nekako se smjestamo na niski plato i tamo cemo loviti.
od kolege dobivam lovne dipane boile od BFB za probu,uzimam dvije i zabacujem u prolaz izmedju dva otoka,dok slazemo pribor i stvari...griz na te dvije boile i sacimo lijepog sarkica,nije veliki,ali nas je jako obradovao,biti ce ribe! ura::




Image




Image




na dva stapa stavljam te lovne boile ,a na jedan svoju iz prihrane,jedan spot smo nahranili obilato i sa boilama i sa partiklom,kao i sa peletama,tu cemo loviti skupa,a u prolazu cu samo nakobrati boile i probati dobiti kojeg veceg sarana.
medjutim nista se ne desava,osim sta nas vjetar ubija...
slikam par slika onko iz dosade...




Image





Image




a onda ujutro iznenađenjeeeee!!!!!




Image




mraz i ne samo mraz ve i led po satoru i suncobranu... ZZ:: ZZ::
jutro je predivno,ali voda se pari kao luda jer je temperatura oko 0 sve naopako,
prvo hladna kisa pa jaki vjetar i onda ovako hladno jutro ZZ::




Image




Image




prebacujem, zabacujem,kobram i konacno lovim jednog manjeg sarana...




Image




Image




i onda prije nego sta cemo se pakirati imam siloviti griz i lovim lijepoga manjeg ljuskasa




Image




trska me fascinirala na nebu jaoo:




Image




sve u svemu ne bi bilo lose da smo ulovili ribe koje smo imali na stapu...od 8 riba ulovio sam samo ja 3,kolega je spusio 3 i od onoga na pocetku kako cemo se izloviti...nije ostalo nista id:: , ali nema veze kakvo je vrijeme bilo, dobro je i ispalo.
to ne znaci da se ne cemo vratiti opet :.D mhm:: :Dtt

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by GogoRush » 20 May 2012, 16:19

Lijepe ribe, samo mi je tu nešto ćudno. Čipo, zašto gubiš 50% ribe. Na tvom mjestu ja bih provjerio dali je oštra udica ili sistem nije dobro napravljen. Molim te nemoj se ljutiti što sam ovo napisao, jer je sa dobrom namjerom.

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Bajer Bročice kod Novske

Post by čipo » 20 May 2012, 17:56

GogoRush wrote:Lijepe ribe, samo mi je tu nešto ćudno. Čipo, zašto gubiš 50% ribe. Na tvom mjestu ja bih provjerio dali je oštra udica ili sistem nije dobro napravljen. Molim te nemoj se ljutiti što sam ovo napisao, jer je sa dobrom namjerom.



ma nema ljutnje 2::u
imao sam 5 riba,tri sam ulovio,jedna mi se otkvacila pred podmetacem i jedna mi je pokidala.
otkvacila se vjerojatno mojim nemarom jer nisam htio staviti malo vece udice,a morao sam je malo forsati da je maknem od granja,
a i sve su bile piknute nekako jadno,traljavo...
kolegi su dvije uspijele pokidati

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”