Pomoc za pocetnika

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53
Pomoc za pocetnika

Post by NoeTz » 24 Jan 2013, 00:23

Pozdrav,

Do sada sam pokusavao sarana da lovim feeder stapom, iz jednog razloga samo zato sto nisam imao neke mogucnosti nabavke pravih stapova, manjak informacija i to.. E Sad me zanima komplet saranske opreme osnovni, koliko bi me kostao novcano, da vidim kako bi stednjom mogao najprije skupiti za tu opremu. Znaci nista posebno, nesto za ucenja ako me razumijete, ako unistim da ne bude neka velika steta..

Imam problema kuci sa starcima zbog ribolova ( Ne zato sto sam mesar pa donosim viska ribe kuci, naprotiv ja ribu u svoju kucu nikad nisam ni donio, samo eto ovako nekome ako me zamoli jednu dvije, bas ako moram, ja vam ribu ni ne jedem, samo volim prirodu i vodu, a ribolov mi spaja nekako to dvoje. Vec zato sto misle da je to gubljenje vremena i povrijedjivanje riba, a ja nemam kontra argumente) samim tim od njih nemam nikakvu podrsku. Ne znaju nista o tome, njima je isto onaj stap sto kupim na pijaci i ovaj sto kupim u radnji u fazonu "samo na stapu nesto napisu", i nema dalje price. Tako da za svoj pribor skupljam sam.. Od onoga sto zaradim, dobijem sa strane, ne potrosim u skoli i to . Punoljetan jesam ali jos od roditelja ovisim zbog skole.

Ako uzmete u obzir ovo sto sam gore napisao, neki optimalan komplet opreme za pocetnika.. Pa napisete, da se ja Presaberem skupim i kupim

Nemojte da ispadne da kukam , zalim se ili takvo sto.. nije mi to cilj.. Cilj mi je pronaci nesto sto odgovara mom dzepu.. A znam da mi vi mozete pomoci..

BISTRO..

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Pomoc - Pocetak

Post by Delboy » 24 Jan 2013, 06:40

Druze dobro ti dosao, ako se nevaram ti si iz tuzle? Ako je tako bolje ti je da odes u tih par radnji, pogledas sta ima i koje su cijene, napises ovdje i cujes komentare... Jer ovako ako pitas imalo bi jedno 2,4 miliona predloga... U ovoj verziji odes, pogledas, probas stap, vidis kako ti lezi u ruci a onda pitas ostale sta misle o tome... Neznam jesam li pomogao ali eto...:)

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Pomoc - Pocetak

Post by DucicM » 24 Jan 2013, 08:41

Ja cu biti malo konkretniji pa bih ti za pocetak predlozio Daiwa black widow stapove, nisu nesto pretjerano kvalitetni ali za pocetnika sasvim ok.Cijena im je oko 50evra po komadu.Ili Cormoran eliminator, dosta su slicni po kvalitetu i cijeni. Sto se rola tice imas Ticu scepter po nekoj cijeni takodje oko 50 evra, za te pare vrlo dobra masina. Ili eventulano neka okuma, takodje jeftine a dosta dobre masine. Znaci citav komplet bi te izasao oko 300 evra sto stvarno nije puno.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Pomoc za pocetnika

Post by Masterbih » 24 Jan 2013, 17:54

Evo pogledaj ovde slike stapa, tako nesto nebi bilo lose i za tebe.. ;-)

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Pomoc za pocetnika

Post by NoeTz » 24 Jan 2013, 18:07

kako vidim ti Daiwa Black Widow super izgledaju, sto mogu na netu procitati super su..
Kako sam planirao:

2 saranska stapa Daiwa Black Widow bi trebala izaci 100e
2 prolazne masine (Okuma Silvara ili Okuma Spektrum 360 ili 365 npr) 100e


znaci sve ce me na kraju izaci 200-250 e, i mogu se baciti na sakupljanje sredstava.

E Sad ove 2 masine.. Koliko su prolazne ?

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Pomoc za pocetnika

Post by Masterbih » 24 Jan 2013, 19:33

Pogledaj i ove modele..

Daiwa Emcast Evo 5000
Image

Okuma Distance Carp Pro Integrator DCI-80
Image

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Pomoc za pocetnika

Post by NoeTz » 24 Jan 2013, 19:46

KOje su cijene otprilike?

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Pomoc za pocetnika

Post by DucicM » 24 Jan 2013, 19:53

Ono sto ja mogu reci za ovu rolu(emcast) je da je sasvim dobra za cijenu koliko kosta,imam je na marker stapu vec tri godine i radi savrseno, cak jednu sezonu mi je bila i na spod stapu, odlicna rola!

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Pomoc za pocetnika

Post by BT Carp Fishing Team » 24 Jan 2013, 20:17

Ja koristim Okuma Powerliner 865 vec 3-4 godine, za sada nisam imao nikakav problem sa njima.
okuma_powerliner_865_02_s.jpg
okuma_powerliner_865_02_s.jpg (30.16KiB)Viewed 14365 times
A jako puno dobro sam citao sa Ryobi Proskayer-a. Puno takmicara koristi ih. Ja nisam ih kupovao, jer nema baitrunner...
ryobi_proskyer_thumb-500x500.jpg
ryobi_proskyer_thumb-500x500.jpg (95.33KiB)Viewed 14365 times

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Pomoc za pocetnika

Post by Masterbih » 24 Jan 2013, 20:33

Pa u ovom tvom cjenovnom rangu.
Samo te sam i postavio da je rolna po komadu oko 50-ak €.
NoeTz wrote:KOje su cijene otprilike?

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”