prirodni mamci

Crvici, gliste, kasteri, larve i ostali prirodni mamci..

Moderator:Masterbih

Post Reply
Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:
prirodni mamci

Post by Kirka » 19 Mar 2012, 11:28

prirodni mamci u plovkarenju su po meni neprevazidjenii, mesni crvici , gliste iliti gujavice , lovio sam bodorku i na mladu bubu krompirove zlatice Kao kliinci lovili smo muva da bi na njih pecali kedere belu ribu. Dodao bih kao prirodne mamke ronce, pijavice durboke, ja sve proteinsko , pa da nezaboravim hleb nasusni, kuvano zito, mlad kukuruz kackavalj, itd...
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: prirodni mamci

Post by Barjak » 01 Jul 2012, 16:24

crvici

Image

Po mene jedan mamac bez koga je nezamisljiv ribolov na plovak.U ribolovu mozemo da koristimo 1,2 ili vise crva na udici,sve u zavisnosti od velicine i halapljivosti ribe.

Image

Ako je najlon,kao na slici,vezan na udicu sa unutrasnje strane a pri tom i crv tako nakacen,slika A,cesto se desava promasaj pri kontriranju.Takav polozaj najlona na udici cini crva pomerljivim i sklonim uvrtanju.Vrh udice i crvic na njemu moraju biti okrenuti ka spolja,pri cemu i cvor na udici ima veliki doprinos ako je njegov izlaz sa udice takodje spolja(slika B).

Image

Svezi crvici


Kako cete znati da li ste kupili dobre ili lose crvice? Svez crvic ima crno crevo koje se jasno providi kroz kozu i koje ukazuje da je crvicu davana najfinija hrana.

Dva crvica na udici


Jedini pravilan nacin da se dva crvica postave na udicu je: prvi crvic se probode po duzini da bi pokrio vrat udice, dok se drugi kaci pored glave, odnosno sa debljeg kraja. Vrh udice mora biti otkriven.

Bronzani crvici

Da bi se od belih crva ,mesnog ili ribljeg porekla,dobili bronzani tonovi,neophodno ih je dva do tri dana,drzati u posudu prelivene sa 2-3 kasike caja(indijski ili ruski)ili kafe.Zlatno-smedja,bronzana boja ovih crva podseca na larvu musice kamenjarke.Crvici bonzane boje posebno su efikasni za ribolov u zimskom periodu

Post Reply

Return to “Prirodni i ostali mamci”