Pelet Plovkarenje

Razno zrnjevlje, sjemenke, peleti i zitarice..

Moderator:Masterbih

Post Reply
NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53
Pelet Plovkarenje

Post by NoeTz » 24 Feb 2013, 23:00

Vidim nista ovdje nema pa da nesto napisem..

Mikro peleti - po meni zakon primama za plovkarenje, u komibinaciji sa nekom kvalitetnom praskastom (npr masterbih) , Znaci izludjuju ribu. Na mjestu gdje lovim obicno kad "upekne zvizdan" riba ne radi - dok joj ovo ne bacim - chicken micro pellet najcesce koristim iz prostog razloga sto sam zakljucio da je cverglan "ne voli" ... rijetko mi se koji zaleti na bilo koji mamac ako sam prihranjivao ovim peletima..

Stara je informacija, jer ne pecam na plovak neko vrijeme , presaltao se na feeder, pa sad navjerovatnije na saranski ribolov...

Bistro! i naravno C&R - posto se ovoga plovkarosi najmanje pridrzavaju ;)

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Pelet Plovkarenje

Post by tomislav1960 » 25 Feb 2013, 09:16

Malo sam zaostao! Kakvi mikro paleti?

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Pelet Plovkarenje

Post by NoeTz » 25 Feb 2013, 10:01

tomislav1960 wrote:Malo sam zaostao! Kakvi mikro paleti?
Peleti malog promjera... pitaj google-a on ce ti bolje objasniti..

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Pelet Plovkarenje

Post by Linear » 25 Feb 2013, 13:16

A ajd objasni, bez google-a naravno gdje si nasao te chicken pellete?

Cemu to sluzi?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Pelet Plovkarenje

Post by NoeTz » 25 Feb 2013, 17:29

Linear wrote:A ajd objasni, bez google-a naravno gdje si nasao te chicken pellete?

Cemu to sluzi?
Chicken pelete sam nasao kod nas u ribosportu u Tuzli mislim.. Prave se od hrane za pilice.. kila negdje oko 2.5 km ... tj dzaba...
Promjer 1-3 mm ... neko to kaze i pastrmski peleti.. Lakse se pravi tepih od njih zato sto su manji, pokrivaju vecu povrsinu, sarandzije ne vole jer im privlaci bijelu ribu.. mozda kad bi nasao te veceg promjera pa da testiram dal ce privlaciti cverglana.. ali nisam jos uspio..

EDIT: Pileci pelet.. Prvenstveno se pravi za ishranu pilica ... Otici cu do radnje pokupiti vise informacija.. mislim da je stojao tamo kod partikli za prihranu konoplja , pticija hrana.....

Post Reply

Return to “Partikle, peleti i ostale sjemenke”