Plovkaroška takmičenja

Slobodne teme o ribolovu na plovak..

Moderator:Masterbih

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina
Plovkaroška takmičenja

Post by atoth » 02 Oct 2012, 07:00

I KUP “KOMARČEVOG SELA” U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK ZA SENIORKE

U subotu 29-og septembra, u organizaciji udruženja sportskih ribolovaca “BRATSTVO” iz Kanjiže održan je prvi pojedinačni kup “KOMARČEVOG SELA” u lovu ribe udicom na plovak za seniorke.Ideja da se ovo takmičenje organizuje rodila se u glavi Andraša Tota i Tibora Olaha dva sportska ribolovca koji ribolovački sport u Kanjiži još drže u životu.
Pošto se u bližem okruženju pa ni u čitavoj Vojvodini ne organizuju takmičenja na kojima bi seniorke mogle da odmere snagu u ovoj disciplini, organizatori su odlučili da organizuju ovo takmičenje na kojem bi se ponovo srele nekadašnje takmičarke iz potiske lige i sa prvenstva Vojvodine jedina dva takmičenja gde su se one u proteklim godinama takmičile.
Udruženje je iskoristilo priliku i prihvatilo ponudu gos. Dukai Ferenca ( u Kanjiži poznat kao Kalap ) da se takmičenje održi na delu kanala koje je njegovo vlasništvo pored Komarčevog sela u predgrađu Kanjiže. Selo je dobilo ime po tome što je izgrađeno na brežuljku usred močvarnog terena koje je nekada bilo puno komaraca.
Kanal se nalazi u idiličnom okruženje sa uređenom obalom koja je uredno održavana, sa lokvanjima koji u toku dana zadivljuju svojom lepotom, trščanim zidom sa strane druge obale koji pruža zaklon i utočište ribama jednom rečju pravi mali raj za ribolovce i ribe.
Na takmičenje su se prijavile takmičarke iz čoke, ade, mola, srbobrana , subotice i kanjiže njih ukupno 15. Takmičenje se odvijalo u tri sektora po pet takmičarki.
Jedan deo takmičarki se opredelio za lov kedera dok je drugi deo pecao babušku (meleza). Brzo se ispostavilo da je kedera teško privući sa druge obale gde se aktivno javljao na površini vode a i ulovljeni primerci su bili isuviše mali da bi mogli parirati babuškama od oko 50 grama. Babuška se isto javljala pod drugom obalom ispred trske i rastinja i uspešnije su bile takmičarke koje posle osnovnog hranjenja nisu više bacale hranu . Dobitna kombinacija kako se na kraju pokazalo je bilo pecanje na štek uz hranjenje iz kupice. Kao mamac korišten je beli crv, pinki i larva od komarca.
Posle tri časa pecanja vaga je pokazala sledeće rezultate.

1. Sektor 1. Livija Tot 2990gr Kanjiža
2. Eržebet Fulajtar 1260gr Srbobran
3. Eržebet Balo 970gr Ada

2. sektor 1. Šarolta Baranj 1030gr Mol
2. Brigita Šuranji 1020gr Čoka
3. Mirjana Karać 990gr Srbobran

3. sektor 1. Žužana Kovač 2830gr Mol
2. Iren Benko 2370gr Srbobran
3.Gabriela Gomboš 2050gr Čoka

Zahvaljujući razumevanju lokalne samouprave Kanjiže sve nabrojane takmičarke su pored dobijenih medalja koje je obezbedilo udruženje sportskih ribolovaca dobile i prigodne poklone. Pored medalja pehar je dobila najstarija učesnica Ilona Berec iz ade, najmlađa Žužana Bakota iz kanjiže i apsolutna pobednica ovog takmičenja Livija Tot iz kanjiže.
Posle ukusnog ručka i druženja uz priče sa minulih takmičenja takmičarke su se rastale sa obećanjem da će se videti na II kupu Komarčevog sela dogodine
Pobednice I organizatori
Image

Uploaded with ImageShack.us
Apsolutna pobednica
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with [URL=http://imageshack
Image

Uploaded with ImageShack.us
http://imageshack.us/clip/my-videos/19/ ... zigozihtou" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by Barjak » 02 Oct 2012, 10:47

Veoma lepo,kamo srece da se vise sportskih ribolovaca daju u organizaciju kupova

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by atoth » 18 Oct 2012, 06:47

Jesenji Match Cup
Najtiražniji magazin o ribolovu organizuje veliki
Jesenji Match Cup
magazina “Reviri Srbije” 2012
Mesto održavanja:

Oaza MB Gložan u Gložanu
Termin održavanja:

10.11.2012 (subota)
Sistem takmičenja

• Pojedinačno takmičenje u ribolovu na plovak isključivo jednim match štapom sa jednom udicom
• Maksimalan boj takmičara 27
• Boduje se ukupna težina ulovljene ribe
• Peca se po pravilniku Saveza Sportskih Ribolovaca Srbije – disciplina plovak
• Zbog krupnih primeraka ribe propisuje se upotreba najlona od minimum 0,18mm (bez obzira da li je u pitanju podvez ili se udica direktno vezuje)
• Propisana količina hrane je 3 litare prirodnih mamaca i 25 litara vlažne primame
• Nagrade u vidu pehara obezbedjene za plasman od prvog do trećeg mesta
• Kotizacija je 1800 dinara po takmičaru u koju je uključen ručak. Uplata kotizacije je do 30.10.2012.godine.

Robne nagrade obezbeđuju naši stalni partneri Plus Sport, Travar, Maver-Profi fishing i Magic Carp Shop

Satnica

• 07:30 potvrda prijava i žrebanje
• 08:00 – 09:30 priprema
• 09:30 početak pecanja
• 09:30 – 14:30 takmičenje
• 14:30 – 15:00 merenje
• 15:00 proglašenje pobednika i ručak

Organizator će na web stranici “Reviri Srbije” – http://www.revirisrbije.com" onclick="window.open(this.href);return false; objaviti sva aktuelna dešavanja vezana za samo takmičenje.

Takmičenje medijski prate: magazin “Reviri Srbije”, lokalna izdanja Info Media grupe, RTV Novi Sad – emisija “Čari ribolova”, radio BG program 202 – emisija “radio Sava”, radio Novi Sad – emisija “Pecaroško pitanje”

Zainteresovani se mogu prijaviti svakog radnog dana u redakciji magazina

PRIJAVITE SE I OBEZBEDITE UČEŠĆE NA VREME
na adresi : Branimira Ćosića 11, Novi Sad
ili na telefone 021/531-338, 065/66 888 72

PRIJAVE SU OTVORENE DO POPUNE MESTA, a najkasnije do 30.10.2012.
dscf1507.jpg
Slika sa prošlogodišnjeg takmičenja
dscf1507.jpg (48.2KiB)Viewed 16258 times
Attachments
dscf1511.jpg
dscf1511.jpg (50.11KiB)Viewed 16258 times
dscf1327.jpg
Slika sa prošlogodišnjeg takmičenja
dscf1327.jpg (175.52KiB)Viewed 16258 times

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by atoth » 17 Apr 2013, 12:04

U nedelju je održano udruženjsko takmičenje u okviru firme na jezeru koje se nalazi u sklopu fabrike. Jezero je nastalo iskopom gline pošto se bavimo proizvodnjom crepa i veličine je oko 20 hektara. Zbog podzemnih voda i obilnih padavian dubina varira od 2 do 10 metara. Pošto je pre tri nedelje izvršeno poribljavanje sa oko 800 kg šarana svi učesnici su se odlučili za pecanje šarana.
Pošto je takmičenje organizovano u disciplini plovak ja sam se odlučio za štek tehniku pošto sam se nadao da će riba biti uz obalu pod trskom. Na žalost zbog temperature vode koja je bila oko 6 stepeni riba uopšte nije radila. Niko od takmičara nije imao ni udarac a kamoli ulovio ribu.Pokušavao sam namamiti šarana uz samu trsku gde je dubina vode bila oko 2,5 metara sa svim mogućim mamcima (naravno da sam za primamu koristio MB feder 50-50% specijal i karp)ali bez uspeha. Da na kraju takmičenja ne bi ostao bez ulova u poslednjih pet minuta uhvatio sam 12 kom kedera sa kojima sam osvojio 2 mesto.

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by atoth » 30 May 2013, 19:29

U SUBOTU 25 MAJA NA KANALU TISA-PALIĆ KOD VELEBITA ODRŽANO JE PRVO KOLO LIGE “ JÓPAJTÁS” ZA PIONIRE U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK. OSNI-
VAČI LIGE SU UDRUŽENJA SPORTSKIH RIBOLOVACA IZ VOJVODINE I UREDNIŠTVO DEČIJIH NOVINA “ JÓPAJTÁS” IZ NOVOG SADA.
CILJ OSNIVANJA LIGE JE POPULARIZACIJA RIBOLOVAČKOG SPORTA MEĐU UČENICIMA OSNOVNE ŠKOLE, JAČANJE SPORTSKOG MORALA I DRUŽENJE.
PRAVO UČEŠĆA IMAJU UČENICI OSNOVNE ŠKOLE KOJI IMAJU ČLANSKU KAR-TU UDRUŽENJA U ČIJOJ EKIPI NASTUPAJU I PODELJENI SU U DVE UZRASNE KATEGO RIJE : UČENICI I UČENICE DO 5 RAZREDA I UČENICI I UČENICE OD 6-8 RAZREDA.
OSNIVAČKI AKT SU POTPISALI USR “TISA” ADA, “ŠARAN” BAČKO GRADIŠTE, “BRATSTVO” KANJIŽA, “BABATOVO” ELEMIR, “KARAŠ TEMERIN, “KEČIGA” BAČKO P SELO “TISA-130” SANAD, “TISA” NOVI BEČEJ I “PROLETER” IZ HORGOŠA.
DOMAĆIN PRVOG KOLA BILO JE UDRUŽENJE IZ KANJIŽE. NA PRVO KOLO TAKMIČENJA PRIJAVILO SE 6 EKIPA MLAĐIH PIONIRA I 8 EKIPA STARIJIH PIONIRA. MLAĐI PIONIRI SU PECALI 150 A STARIJI 180 MINUTA.
POŠTO SE RADI O DECI MLAĐEG UZRASTA, NEKIMA JE OVO BILO PRVO TAKMIČENJE PO PROPOZICIJAMA MLAĐOJ KATEGORIJI JE RODITELJ ILI VOĐA PUTA
U TOKU TAKMIČENJA MOGAO DA POMAŽE ( OSIM HRANJENJA I PECANJA) DOK SU STARIJI PIONIRI MORALI SAMOSTALNO DA SE TAKMIČE.
NA LEPO PRIPREMLJENOJ PISTI UZ MALO POJAČAN VETAR I RIBU KOJA JE SLA BO RADILA DECA SU PROVELA UGODNO PREPODNE. BILO JE OČITO DA SU ONI PIONIRI KOJI SU ZAVRŠILI ŠKOLU RIBOLOVA ILI U PORODICI IMAJU NEKOGA KO SE BAVI ILI SE BAVIO TAKMIČARSKIM RIBOLOVOM BILI PUNO USPEŠNIJI. PUNO NJIH PE CALO JE SA ISUVIŠE GRUBIM PRIBOROM, VELIKIM UDICAMA, PLOVCIMA I MAMCIMA I POŠTO JE UGLAVNOM RADILA SAMO SITNA BELA RIBA (KEDER-BEOVICA-BELKA) BILI SU MANJE USPEŠNI. ALI BILO JE OVO DRAGOCENO ISKUSTVO KAKO DA SE PRIPREME ZA SLEDEĆE KOLO KOJE ĆE SE ODRŽATI SLEDEĆEG MESECA U ADI.
PREMA PROPOZICIJAMA OD 5 KOLA LIGE ZA KONAČAN PLASMAN ĆE SE RAČU NATI SAMO 4 REZULTATA TAKO DA JOŠ NIŠTA NIJE IZGUBLJENO. RIBA JE POSLE VAGANJA DIGITALNOM VAGOM PUŠTENA NAZAD U VODU A DECA SU JEDVA DOČEKALA PROGLAŠENJE REZULTATA. DOMAĆIN SE JOŠ JEDNOM ZAHVALIO UČES-NICIMA I UKAZAO DECI NA VAŽNOST OČUVANJA PRIRODE, RIBLJEG FONDA I OKOLINE SA KONKRETNIM PRIMEROM KAKO JE TAKMIČARSKA STAZA POSLE TAKMIČENJA OSTALA ČISTA BEZ I JEDNOG OSTAVLJENOG PAPIRA ILI BILO KAKVOG SMEĆA ŠTO NIJE BIO SLUČAJ PRETHODNOG DANA KADA SU DOMAĆINI SA PISTE POKUPILI NEKOLIKO DŽAKOVA SMEĆA KOJE SU NESAVESNI RIBOLOVCI TAMO RAZBACALI.
SVE JE PROTEKLO U VEDROJ I VESELOJ ATMOSFERI, DECA SU SE UPOZNAVALA DRUŽILA I IZ SVOG SRCA APLAUDIRALA NAJUSPEŠNIJIMA KOD PROGLAŠENJA REZULTATA.
POSTIGNUTI REZULTATI MLAĐI PIONIRI POJEDINAČNO PO SEKTORIMA:
1 SEKTOR
KRIŽAK MAĆAŠ
1455
KEČIGA
B.PETROVO SELO
ČONKA BENCE
1130
TISA
ADA
JANKOVIĆ ZLATA
890
TISA-130
SANAD
2 SEKTOR
VARGA DANIEL
1150
KEČIGA
B.PETROVO SELO
VARGA I. VALENTIN
865
KARAŠ
TEMERIN
BALIND KOLOŽ
825
TISA
ADA

3 SEKTOR
KOLIGER JANOŠ
1220
KEČIGA
B.PETROVO SELO
ALEKSA TAMAŠ
1045
TISA
ADA
ŠALAMON ROLAND
860
KARAŠ
TEMERIN

EKIPNO
1. KEČIGA B.PETROVO SELO 3 BODA
2. TISA ADA 7 BODOVA
3. KARAŠ TEMERIN 9 BODOVA

POSTIGNUTI REZULTATI STARIJI PIONIRI POJEDINAČNO PO SEKTORIMA:
1 SEKTOR
VIRAG BALIND
1420
KEČIGA
B.PETROVO SELO
RADIČ AKOŠ
1120
PROLETER
HORGOŠ
BARBUL NENAD
1080
TISA
NOVI BEČEJ
2 SEKTOR
SABO TAMAŠ
1655
KEČIGA
B.PETROVO SELO
LAJOŠ KRISTIJAN
1155
TISA
NOVI BEČEJ
PASTOR KRISTIJAN
920
KARAŠ
TEMERIN

3 SEKTOR
VADNAI ARON
1905
KEČIGA
B.PETROVO SELO
FODI GABOR
1335
PROLETER
HORGOŠ
ŠEREŠ SAŠA
1120
TISA-130
SANAD

EKIPNO
1. KEČIGA B.PETROVO SELO 3 BODA
2. PROLETER HORGOŠ 9 BODOVA
3. TISA NOVI BEČEJ 9 BODOVA

PRVAK PISTE

VADNAI ARON
1905. GRAMA
KEČIGA
B.PETROVO SELO

ANDRAŠ TOT
KANJIŽA 26.05.2013
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by Masterbih » 30 May 2013, 20:01

Jako lijepo za pogledati.
Cestitam. :HH

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by BT Carp Fishing Team » 03 Jun 2013, 14:53

27.04.2013 učestvovao sam na jednom takmičenje.Takmičenje se održalo na jednom malom jezeru. Riblji fond ovog jezerceta je šarani od 5cm do 1,5-2kg, a babuške od 100-300g i dodatno zlatne ribice.
Pecali smo na 1 štap isključivo na plovak.
Pripremio sam direkt štap od 5m i od 6m. Za hranjenje sam koristio Masterbih CSL pellet i sećerac preliven sa Masterbih CSL liquidom i crviće u maloj količini. Sve ovo sam praćkom izbacivao u vodu, po potrebi.
Na udicu koja je bila Ownerova Iseama br 10, stavljao sam crviće ili šećerac, koje sam zatim umakao u Masterbih Amino Fish Dip.
Lovio sam sarane od 0.5-1kg, a usput sam dobio i zlatnu ribicu. :)
Na kraju sam imao skoro 12kg i osvojio sam prvo mesto.
akos 003_resize.JPG
akos 003_resize.JPG (233.08KiB)Viewed 15893 times
akos 009_resize.JPG
akos 009_resize.JPG (248.46KiB)Viewed 15893 times

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by BT Carp Fishing Team » 03 Jun 2013, 14:57

U subotu, 01.06.2013, odrzano je takmicenje na jezeru kod Guljas carde (novo ime restorana je Fogado) pored Palica. Skup takmicara je bio ujutro u 5.30, a takmicenje je pocelo u 6 sati i trajalo do 13. Pecali smo na plovak. Sistem jedan stap, jedna udica. Ucestvovalo je 18 takmicara. Za vreme takmicenja, bilo je dosta hladno i vise puta nas je oprala kisa. Zbog hladnog vremena, odlucio sam da ribu trazim u dubljim delovima. Pecao sam na match stap sa fiksnim sistemom. Odma na pocetku sam dobio dva sarana od oko 1.5-2kg. Nasao sam jednu rupu i iz te rupe sam dobijao ribe. Kasnije sam poceo i hraniti ovu rupu. Sa prackom sam ubacio secerac i Masterbih CSL pellete. Na ovoj vodi nekoristim praskastu hranu jer ima dosta soma i ako bela riba udje u hraniliste odma se pojavi i Som... Posle hranjenja, opet dobijem sarana. Za vreme takmicenja, stalno ubacujem hranu na hranjeno mesto. Uvek male kolicine. Posle ovog sarana, gubim jos dve ribe... odlucim da menjam ownerovu iseama br 10 udicu na jedan broj vecu. Opet dobijem sarana i sada ne otpada sa vece udice. Posle ovoga dobijem jos 2 sarana jedan lepsi oko 3kg. Oko 11 sati udarac i kocnica pocne da zvizdi. Nisam uspeo zustaviti vecu ribu, otkinuo mi je 0.16mm predvez. Do kraja sam imao ukupno 9 sarana i 3 babuske, sveukupna tezina preko 18kg. Sa ovim ulovom osvojio sam prvo mesto i imao duplo vise kilaze od drugoplasiranog. :)
100_5696.JPG
100_5696.JPG (316.75KiB)Viewed 15893 times
100_5699.JPG
100_5699.JPG (249.21KiB)Viewed 15893 times

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by Linear » 03 Jun 2013, 16:54

1::

Svaka cast bravo:
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Plovkaroška takmičenja

Post by Masterbih » 03 Jun 2013, 18:21

Cestitam. piv::

Post Reply

Return to “Ostalo”