Hesova graba

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova graba

Post by čipo » 11 Mar 2015, 16:38

Kako kod nas na Hesovoj vodostaj nikako da padne...




Image





odlučujem se da ću ipak krenuti sa laganom prihranom...




Image




Prihranjujem 6-7 dana poziciju na osmici već od prije poznatu po tome da se može loviti za visokog vodostaja.
Poslije noćne i razgovora s Belim :.D odlazim ujutro na grabu,ali malo kasnije,tek oko 9 h jer je u 7,00 h auto bio pod mrazom i ledom.
Na poziciji opet prihranjujem i zabacujem štapove nedaleko obale,ustvari na sam rub obale jer je vodostaj visok pa lovim na obali krezi:: .
Sve sam zabacio i nahranio negdje oko 10-ak sati.





Image





mještam se u krevet jer sam ga ponesao poslije neprospavane noći.
ništa se ne dešava osim šta polagano počinje puhati lagani sjeverac id:: .
Oko 13 h imam par bipova na desnom štapu,ali se ništa nije dogodilo,sve dok se oko 13,30 h nije pokrenuo henger na srednjem štapu i uz bip...bip...biiipp...biiiiiiiiiiii...
se zakucao u štap,sletim dolje i podižem štap,osjetim ribu na štapu i srce mi je u grlu jer je ovo ne samo moj prvi šaran ove godine već je i prvi na Hesovoj ove godine :HH .
Ribu polako privlačim i vidim da je dobra i nakon nekog vremena riba je u pličoj i bistroj vodi...odmah primječujem da je riba poveća!!
Kada sam je usaćio vidim da je riba debela i da 99% imam rekord Hesove otkada je osnovana sekcija Ulovi i pusti,premda sam ga i do sada držao sreći nije bilo kraja.
Zovem Maria i Marka koji love na grabi da me poslikaju sa ribom,a oni kada su čuli kolika je riba dolete skoro prije negoli sam sve pripremio za sešn [drhiop] .





Image





Image





Image





Image





Image





Image





Šta reći...opet je pobijedila bijela boilica Premium River 10 mm i donesla mi novi rekord Hesove unazad par godina otkada sekcija vodi brigu o grabi [hiphiph[] [drhiop]
Bistro!!

deco
Napredan clan
Napredan clan
Posts:43
Joined:24 Nov 2014, 17:16
Location:Grušovlje-Slovenija

Re: Hesova graba

Post by deco » 11 Mar 2015, 18:25

Bistro Čipo. Trud se isplatio ihii::

User avatar
reuf1234
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:10 Jul 2012, 14:42
Location:Ljubljana Slovenija

Re: Hesova graba

Post by reuf1234 » 11 Mar 2015, 18:36

bravo Čipo čestitke za upornost na ZZ::
born to fish forced to work

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova graba

Post by Masterbih » 11 Mar 2015, 18:39

Bistro Cipo, krasan Sarko!
Cestitam piv::

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Hesova graba

Post by Plut » 11 Mar 2015, 19:44

Svaka čast legendo :Dtt

User avatar
Kobaja
Pocetnik
Pocetnik
Posts:7
Joined:29 Nov 2014, 10:36
Location:Nemacka Bayern Rosenheim

Re: Hesova graba

Post by Kobaja » 15 Mar 2015, 09:47

Bravo!!!! [superr]

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Hesova graba

Post by Fanatic » 16 Mar 2015, 18:49

Svaka cast Cipo lepa riba 2::u

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Hesova graba

Post by čipo » 17 Mar 2015, 08:09

Hvala svima piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Hesova graba

Post by čipo » 17 Mar 2015, 08:30

Nije mi vrag dao mira i mijenjam poziciju,ali sam samo dva dana hranio to drugo mjesto i odlučujem se na par sati ribolova premda su uslovi teški,ali se nadam da mi nitko ne će smetati u mom naumu jer je pozicija gdje sam dobio zadnju ribu već podosta okupirana id:: .
Da odmah napomenem ribolov je završio ovaj puta bez ulova,aaaaliiii...znam da će pozicija dati rezultat i to vrlo brzo jer sam vidio aktivnost ribe :.D .
Ovaj tekst sam napisao da dočaram uslove u kojima lovim zbog radi visokog vodostaja pih:: .

Pozicija slikana kada sam dolazio na nju,sa boka,lovio sam na rubu ovoga zadnjeg desnog drveta c:c




Image




Uz probrane mamcee za šarane tu su i moji zaldiari i angal s Z.: .
Premda me kičma boljela kao i grlo...par sati ribolova su bili neizbježni jer se ulovilo malo vremena,a to treba iskoristiti jer je sve na knap sa vremenom,a i vremenskim uslovima Z.: .




Image




Slike pozicije da dočaram uslove krezi:: .




Image




Image




I za kraj!!
Tko ili šta može zamjeniti ovakav pogled iz kreveta!? [drhiop] [hiphiph[]





Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova graba

Post by Masterbih » 17 Mar 2015, 22:52

Ovo je za svaku pohvalu, a vjerujem da ce ljude poput Cipe uvijek priroda bogato nagraditi lijepim ulovima!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”